Televizorio tarnavimo laikas

Kiek laiko tarnaus jūsų televizorius?

Atsakymas į šį klausimą priklauso nuo kelių dalykų: televizoriaus tipo, gamintojo, kaip jūs naudosite televizorių ir… jūsų pakantumo.

Televizorius, kaip ir bet kuris kitas daiktas, nėra amžinas. Tačiau priežastys, dėl kurių mes keičiame televizorių nauju, gali būti skirtingos. Kuomet televizorius „sudega“ – sugenda nebepataisomai, nieko nebelieka, kaip tik jį atiduoti perdirbti elektroniniam laužui ir įsigyti naują. Kur kas sunkiau atsisveikinti su senuoju ekranu būna tuomet, kai jis dar veikia, bet rodo suprastėjusios kokybės vaizdą arba tiesiog yra technologiškai pasenęs. Dilemos „palikti ar išmesti“ sprendimas priklauso ne tik nuo piniginės storio, bet ir nuo mūsų pakantumo, noro taikstytis su nekokybišku vaizdu.

Ką reiškia „tarnavimo laikas“

televizoriu prieziuraVisi norime, kad televizorius tarnautų mums kuo ilgiau. Tad pirkdami televizorių atkreipkime dėmesį į gamintojo nurodomą „tarnavimo laiką“.

Gamintojai ir vartotojai skirtingai supranta šią sąvoką. Jei mums pasako, kad televizoriaus tarnavimo laikas (angl. life time) yra „tiektai metų“, mes tikimės, kad televizorius veiks be gedimų nurodytą laikotarpį, o po to televizorių teks išmesti. Tikrovėje yra kitaip. Visų pirma, televizorius gali sugesti anksčiau. Antra, išdirbusį nurodytą metų ar valandų skaičių įrenginį galima naudoti toliau, tik tiek, kad jo rodomas vaizdas greičiausiai bus prastos kokybės. Tad išgirdę kažką giriantis, kad „mano TV veikia jau 30 metų“, paklauskite pašnekovo, kokios kokybės vaizdą jis arba ji mato ekrane.

Televizoriaus technlevizoriniame pase įrašytas „tarnavimo laikas“ dažniausiai reiškia, kad po tiek laiko ekrano šviesumas sumažėja 50 proc. Kuo mažesnis šviesumas, tuo prastesnė vaizdo kokybė. Šviesumą televizoriuje kartais galima padidinti – pakanka pakeisti jo nustatymus, bet šie pakeitimai neigiamai atsiliepia kitiems vaizdo parametrams, pavyzdžiui, sumažėja ryškumas (fokusavimas) arba dingsta spalvų natūralumas.